,,DEŇ MATERSKÝCH ŠKôL,,

04.11.2015 12:22

---------------------------------------DEŇ MATERSKÝCH ŠKôL-----------------------------------------------------------------------------------

https://www.humencanonline.sk/sk/aktualne/zo-skoly/uz-aj-materske-skoly-maju-svoj-sviatok

UŽ AJ MATERSKÉ ŠKOLY MAJÚ SVOJ SVIATOK

 

....Od rána sa z okien materskej školy ozýval spev a smiech

HUMENNÉ - Pravidelne v škôlke slávime sviatok menín či narodenín, každý z nás má svoj sviatok. No 4. november bol pre Materskú školu na Mierovej ulici v Humennom výnimočný. Vtedy mala škôlka svoj veľký deň D. Práve 4. november je vyhlásený za Deň materských škôl. 


Myšlienka usporiadať Deň materských škôl na Slovensku vznikla z iniciatívy Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu (SV OMEP). Tento významný deň, nielen pre materské školy, ale aj pre náš štát sa bude organizovať každoročne. 4. november sme s detičkami oslávili rôznymi aktivitami, ktoré nám tento deň robili zaujímavým. Už od rána sa z okien materskej školy ozýval spev a smiech, nechýbalo ani známe: veľa šťastia, milá škôlka, či všetko najlepšie… Vonku sme blahoželali jesennými
kytičkami z lístia a želali si pre našu škôlku všetko dobré, najmä spokojné a usmievavé detičky, s ktorými denne prežívame pekné chvíle v našej materskej škole. Takto spoločne sme poslali do neba balón šťastia s pozdravom z ,,DŇA MATERSKÝCH ŠKôL“, čo bolo pre detičky asi najkrajšou aktivitou. Kým balónik vzlietal, takto sme mu spievali:


"Dnes má sviatok každá škôlka,
to už všetci vieme
a pre tých, čo nepočuli,
pozdrav im pošleme.

Leť, balónik, leť ďaleko,
do šíreho sveta,
nech aj deti z iných krajín
o Dni materských škôl vedia
a s nami sa tešia."


Balón sa nám stratil v oblakoch a ktovie, kam dopadne, no nám ostane krásna spomienka na tento deň a už teraz sa tešíme na ďalší rok, keď všetky materské školy budú oslavovať. Pretože tak, ako materská škola je pre všetky deti bez rozdielu, aj tento deň je pre všetky materské školy…

    
          
                 


                                                                   

 

—————

Späť


Kontakt057/7754410


Prosíme rodičov, aby detičky prichádzali do mš do 8.00 hod.,nakoĺko sa v tomto čase nahlasuje strava.

Dieťa, ktoré po 8.00 hod. nie je prítomné, je automaticky vyhlásené zo školskej jedálne. Preto nie je nutné, aby rodičia ráno dieťa telefonicky vyhlasovali. Príchod po 8.00 je možný po dohode s učiteľkou.


KONTAKT:

Materská škola

Mierová 37/19

Humenné 066 01

057 775 44 10

 
 

Štítky

  1. Súťaž Koliba"

Náš tím

Riaditeľka materskej školy:

Riaditeľka materskej školy:
  Mgr.Tatiana Glodová  

—————

Učiteľky 1. trieda ŽABKY

Učiteľky 1. trieda ŽABKY
  MVDr.Mária Tkáčová      

—————

.

.
Martina Sedláková

—————

Učiteľky 2.trieda LIENKY:

Učiteľky 2.trieda LIENKY:
  Mgr.Tatiana Glodová  

—————

.

.
Mgr. Iveta Hoptová

—————

Učiteľky 3.trieda SOVIČKY:

Učiteľky 3.trieda SOVIČKY:
  Mgr.Jana Kabátová  

—————

.

.
Monika Petrušková                                         

—————


testy

V tejto rubrike nie sú žiadne články.